Barni híradó

Egy éve megtudtuk kisbabánk lesz! Babó azóta megszületett és már 4 hónapos is elmúlt, mikor e blog írásába kezdek. Életünk vele vált igazán teljessé! Ilyen hát Barnival az élet, a hétköznapok, az ünnepek, a kalandok, az örömök, a nehézségek...

Így rohan az idő

Lilypie Second Birthday tickers

Legfrissebb fotóink

Mert a választás sosem egyszerű!

2011.04.16. 15:07 - mamsli

Címkék: várandósságom

Kezdetben, amikor Babóra kislányként gondoltunk, mert nem tudtuk, hogy fiú, nagy volt az egyetértés köztünk abban mi is lesz a neve. Abszolút első helyen az ESZTER név állt. Szóba került még az Orsolya és Dorka is, de az Eszter 98%-os bizonyosság volt.

Szerintem mindenki úgy van ezzel, ha megtudja gyereke lesz, akkor rögtön a neveken kezd el járni az agya. Barni nem váratott bennünket sokáig, elég hamar, már a 13. héten megmutatta, hogy ő pedig fiú. Lehet, hogy azért, mert addig szinte csak kislányként beszéltünk róla? Fiúnevekkel azonban nem álltunk jól, sőt sehogyan sem álltunk!

Szóba került az Ábel, a Balázs, a Bálint és még sok-sok név. Egyet értés azonban nem volt köztünk. Boci egyre inkább az Ábel felé hajlott, amit eleinte én is el tudtam fogadni. Aztán utána néztem a jelentésének! A Ladó féle utónévkönyv azt írja, hogy az Ábel bibiliai eredetű név, jelentése mulandóság. Na nekem ez betette a kiskaput! Egyre inkább a Bálint felé hajlottam, hiszen jelentése szerint erős, egészséges! Próbáltam Bocit is meggyőzni, hiába. Pedig a Szilágyi Bálint igen dallamosan hangzik.

Végül egyik este átnéztük a statisztikákat is:o))) Kiválasztottunk 6-7 nevet (Ábel, Dávid, Zalán, Benedek, Bálint, Domonkos, és Barna) megnéztük, hogy az elmúlt években mennyire voltak népszerűek, illetve milyen gyakran fordulnak elő. Olyat kerestünk, ami nem annyira gyakori. A listára a Barna először Barnabásként került fel, de az a vezetéknevünkkel együtt túl hosszúnak tűnt. Miközben a jelentését olvasgattuk szóba került a rövidült formája, a BARNA. És igazából akkor már tudtuk!  A statisztikák szerint pontosan a mi elvárásainknak felelt meg, nem nagyon ritka, de nem is tömegnév. Az egész nevet pedig kimondva egyértelmű volt, hogy ettől szebbet, elegánsabbat nem is találhattunk volna.

Amit a Barna névről tudni lehet:

Eredete: a Barnabás önállósult magyar rövidülése; Névnapja: június 11.; Gyakorisága: 2005-ben 87 kisfiú kapta ezt a nevet, és a 2006-os összesített férfinév statisztika szerint a 90. leggyakoribb név; Becézése: Barnus, Barni, Barnika (és a saját változatom: Barnu); Új keletű csúfolója: Barna, kapjon be a harcsa.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://barnihirado.blog.hu/api/trackback/id/tr663114392

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.


süti beállítások módosítása